Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


Murat Cam, 1975 yılında Şişli de küçük bir alan içerisinde cam ve ayna faaliyetlerine başlamıştır. Kurulduğu ilk yıllarda civar yerlere yaptığı perakende satışlarla müşterilerin güvenini kazanmayı başarmıştır.
1982 yılından sonra müşteri portföyünü çeşitlendiren Murat Cam ülkenin önde gelen otellerini, mağazalarını ve bazı bankaların Türkiye genelindeki tüm işlerini başarıyla gerçekleştirmiştir.
1990 yılından itibaren artan kapasitesi ile merkezini Şişli de büyük bir alana taşımış olup cam işleme tesisleri çalışmalarına da başlamıştır. 1994 yılında, 1800m2 kapalı alan içerisinde İtalya dan ithal edilen rodaj, bizote, forma ve yıkama üniteleri ile cam ve ayna faaliyetlerine devam etmekte olan Murat Cam, Türkiye genelinde birçok mimarinin aradığı bir firma haline gelmiştir.
2000 yılında, Murat Cam kendi sektörüne de yakın olan PVC Pencere ve Kapı Sistemleri faaliyetlerine başlamıştır. 3 yıl içinde gerekli altyapı çalışmalarını hazırlayan Murat Cam, halen kalitesi İngiliz Standartlar Enstitüsü ve Alman Standartlar Enstitüsü tarafından belgelenmiş Kömmerling marka PVC Pencere ve Kapı Sistemleri yetkili üretici bayisi olmuştur. Avrupa nın 1 numaralı PVC pencere profilleri üreticisi Kömmerling firmasının bir diğer önemli özelliği, profillerinin kurşun içermediğini ve insan sağlığına herhangi bir zararı olmadığı belgelerle kanıtlanmıştır.
Firmasında, Almanya dan ithal edilen dünyaca ünlü Elumatec marka makineleri ile Kömmerling marka profiller, müşterilerinin talebi doğrultusunda, makineleri ve tecrübeli elemanları ile pencere ve kapı haline getirilerek en kısa sürede hizmete sunulur. Murat Cam ürettiği PVC Kapı ve Pencerelerini yalnızca yurtiçine değil yurtdışına da ihraç ederek çok kısa sürede önemli adımlar atmıştır.
Murat Cam, müşteriye gösterdiği özen, çalışmalarındaki titizlikle ve kaliteli hizmet anlayışıyla sektörde önemli bir saygınlık kazanmıştır ve her zaman prensiplerine bağlı kalarak çalışmalarını sürdürecektir.
Adresimiz : S. Demirel bul. sanayi sitesi yani musluk mevkii Balatlioglu is merkezi no:10