Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


Halı temizliği alanında firmamız sektöründe önde gelen bir kuruluş olma özelliğini taşır, temizlenmemiş halılar bakteri yuvası olabilir siz değerli müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerden olan halı temizliği hizmeti ile halılarınızı evinizden alıp 3 gün gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde halılarınızın ilk günkü gibi temiz ve istenmeyen kir ve bakterilerden arındırılmış dezenfekte edilmiş bir şekilde teslim edilir.

Evlerinizi süsleyen ve bizler için özel değeri olan ev halılarımız, evde veya bilinçsiz temizleyiciler tarafından uygulanan yanlış temizlik işlemleri sonucu hem sağlık hem de halı kalitesi açısından olumsuz sonuçlar yaratmaktadır. Evde yapılan silme veya leke çıkarma işlemlerinde bazı ürünler ile, halı yüzeyinin parlak görünümü yanıltıcı olabilir.

Halınız yıkandıktan sonra silinen yerler belirginleşiyor ve halınızın silinen yerleri kötü görünüyor, ama bunu halınızı komple yıkatmadan anlıyamıyorsunuz. Çünkü halı yüzeyindeki kirlerin dibe itilmesiyle geçici ve yanıltıcı bir temizlik ve parlaklık elde edilmiş oluyor. Bununla birlikte halının tam kurutulamaması halı dokularının günden güne zayıflamasına, hatta zaman içinde kopmasına neden olabilir . Ayrıca nemin etkisiyle de, sağlık açısından tehlikeli olan mikroorganizma faaliyetleri için uygun bir zemin hazırlanmış olur. Bunların önlenmesi ve kalıcı bir temizlik için, halı, yıkama esnasında çeşitli işlemlerden geçirilmesi gerekmektedir.

Biz Dr SEZGİN Halı Temizleme olarak kapalı alanı 540 m2 ve açık alanı 500 m2 olan modern bir tesise sahibiz. Tesisimizde halılarınızı arıtma tesisimiz tarafından partikül filtresinden geçirilmiş, kirecinden tamamen arındırılmış, klorsuz ve yumuşak suda yıkıyoruz. Havuzda tamamen bitkisel Doğa Dostu MYDET marka şampuan kullanıyoruz. Halınız sonra Bursada bir ilk olan teknoloji harikası son sistem Dönertaş marka tamamen paslanmaz çelik makinamızda el değmeden otomatik olarak cinsine göre hem alttan hem de üstten yıkanmaktadır.

Bu işlemden sonra suyu otomatik sıkma makinasında tamamen sıkılmaktadır. Nemli olan halınız bir temiz ve rüzgarlı ortamda kurutulmaktadır.

Kuruyan halınız otomatik tarama makinamızda tarama makinemızda taranmakta ve parfümlenmektedir.

Sonra evinize özel ambalajında güler yüzle teslim edilmektedir.