Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


KÜÇÜKARSLANLAR BAKIR ÇİNKO SAN. TİC. A. Ş 1968 yılında Hasan ve Mustafa KÜÇÜKARSLAN tarafından Trabzon Değirmendere Sanayi de imalata başlanmıştır. 1981 yılında kapasitesini arttırarak Trabzon Şana mevkiindeki 2500 m² fabrikasına taşınmıştır. Daha sonra 1995 yılında ürün çeşidini ve kapasitesini genişleterek Asrin Organize Sanayi Bölgesindeki 4500 m² lik kapalı alana taşınmıştır. Şu anda bakır mamulleri konusunda Arsin Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikasında, çinko ve kurşun mamulleri konusunda Şana mevkiindeki fabrikasında faaliyetlerine devam etmektedir.
KALİTE KONTROL Üretimde kalite standartlarına uygunluğun sağlanması ve ürünlerimizde maksimum müşteri memnuniyetine ulaşabilmek ana hedefimizdir. Bu hedefe ulaşabilmek için kalite kontrol ünitemiz yeni test ve ölçüm cihazları ile donatılmıştır. Tesisimize yalnızca teknoloji yatırımı ile kalmayıp, eğitilmiş personel ile kalite kontrol hizmetleri titizlikle yürütülmektedir. Toplam kalite yönetimimiz TSE den sonra uluslararası kalite belgelendirme organizasyonu (ISO) ISO tarafından da ISO 9001 kalite güvence belgesi ile de belgelenmiştir. . .
Firmamızda üretilen mamuller müşteriye; teknik şartnameye ve uygun standartlara göre test edilerek raporlar sonucunda teslim edilmektedir.
KALİTE POLİTİKASI Faaliyet gösterdiğimiz Bakır mamullerinin İmalat ve Satış Pazarlama sektöründe, ürünlerimizi düşük maliyetlerde üreterek müşterilerimizin ihtiyaçlarını zamanında ve en uygun şekilde karşılayarak memnuniyetini üst seviyede tutmak ve bunu gerçekleştirebilmek için, ? Müşteri ihtiyaçlarını zamanında karşılamak, ? Personelimizin eğitim seviyesini üst seviyede tutmak, ? Kalite yönetim sistemi şartlarına uyarak her noktada sürekli iyileşmeyi sağlamak firmamızın, Kalite Politikası dır. SPECTRAL ANALİZ Bakır üretimi sırasında prosesi kontrol etmek amacı ile spektrometre ile periyodik olarak analizler yapılmakta ve tespit edilen veriler üretim bölümüne aktarılarak kontrol sağlanmaktadır.
İLETKENLİK
Bakır üretiminde önemli bir yeri olan iletkenliği belirlemek amacıyla teknik şartnameye göre üretim prosesi sürekli olarakgözden geçirilerek ölçümler yapılmaktadır.
SERTLİK TESTİ Üretimi yapılan bakır mamullerin, müşteriye sunulmadan önce istenen standarda uygunluğunu belirlemek amacıyla yarı mamul ve mamullerden alınan numunelerin sertliği kontrol edilir.
ÇEVRE SİSTEMİ Gelecek kuşaklara sağlıklı bir yaşam bırakmanın gereği olarak, dünyamızın hızla bozulmakta olan ekolojik dengeyi koruma düşüncesini üretimin her aşamasına yansıtmayı temel ilke hedefleyen firmamız ÇED olumlu belge sahibidir. Ayrıca temiz bir dünya bilincini hem kendi çalışanları hemde çevreye yaymak amacıyla ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi için de çalışmalara başlamıştır.
Adresimiz : O. S. B. ARSİN TRABZON