Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


Firmamız Ahşap Parke üretiminde en eskiler arasında yer almakta olup; Uzun Boy olarak tabir edilen 8 cm genişliğinde 16 mm kalınlığında 40 cm ile 90 cm arası boylarda olan meşe parke üretimi yapmakta olup MoonLOC Laminat Parkeninde bayiliğini almış bulunmaktadır.
Parkecilik sanat, özveri ve inceliktir anlayışıyla kurulan Hacı Cemil Kahveci Şirketler Grubu Parke sektöründe hatırı sayılır bir yer edinmiştir.
Ahşap ve ağaca büyük bir tutkusu olan merhum Hacı Cemil Kahveci, parkeciliğe askerlik yaptığı Sapanca Ordu Evinin ağaç işlerini yapmakla başlamıştır. O dönemde babasından aldığı 2500 TL. İle bir marangozun makine ve kesici takımlarını alır. Tek amacı birgün ahşap sanatını en ince ayrıntılarıyla bilmek ve bu doğal güzelliği insan yaşamına katabilmektir. Memleketi olan ERZURUM un İspir İlçesine döndüğünde kendisine küçük bir atölye kurar ve köyün ağaç işlerini yapmakla çalışmaya başlar. İşine öylesine azimle bağlıdır ki, iş makinaların da parmaklarının uçlarını kaybetmiş olması bile durdurmaz onu. Artık daha iyi işler yapma vakti geldi diye düşünür ve 1963 yılında marangozluk ve mobilyacılık işine Erzurum da devam etmeye karar vermişti. Bu arada kamyon karoserleri imalatı da yapmaya başlayan Hacı Cemil KAHVECİ 1969 yılında Kereste atölyesi, 1972 yılında da ERZURUM O. S. B. De kereste ve parke fabrikası kurar.
Türkiye nin ilk TSE-73 Parke ve TSE-801 Fırınlı Kayın Kereste TSE Belgelerini de 1986 yılında alan Hacı Cemil KAHVECİ 1992 yılında AZERBAYCAN, 1995 yılında BURSA da yeni parke fabrikalarıyla parke sektörüne imzasını atar.
Kalite ve insana hizmet ilkesi ile çalışmalarını sürdüren HACI CEMİL KAHVECİ ŞİRKETLER GRUBU kalitesi, güvenirliği ve hizmet anlayışı ile daha da büyüyerek hizmetlerine devam edecektir.
Adresimiz : İKİTELLİ ORG. SANBÖL. GÜNGÖREN-BAĞCILAR SANAYİ SİTESİ 1. BLOK NO:23 İKİTELLİ İSTANBUL