Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


İnsan Kaynakları Yönetim fonksiyonları, işletmelerin en önemli yapı taşlarından biri olarak gün geçtikçe teknolojik ilerlemelere paralel olarak değişmekte ve gelişmektedir. Son yıllarda yaşanan bu farklılığa dikkat ettiğimizde, insan gücünün doğru yönetilmesi; işletmelerin kalıcılığını, kalitesini ve karlılığını birebir etkilemektedir. ARGON, 1993 yılından bu yana, orta ve üst düzey personel araştırma, seçme ve yerleştirme, iş tanımları geliştirme, süreç analizleri, kişisel değerlendirme, kariyer planlama ve yönetimi, iş tatmini, müşteri memnuniyeti, performans ve iş değerlendirme vb. konuları kapsayan İnsan Kaynakları yönetimi hizmetleri konusunda yurtiçi ve yurtdışı firmalara hizmet vermektedir. Bundan böyle İnsan Kaynakları Danışmanlık hizmetlerine yeni bir boyut katarak, www. argonik. com sayfasında, kurumsal ve bireysel üyelikler yoluyla iş arayan uzmanlar ve kaliteli iş gücüne ihtiyaç duyan işletmeleri buluşturacaktır. Hedefimiz iki tarafın da beklentilerine en iyi şekilde cevap verebilmektir.
ARGON, hem özel hem kamu işletmelerinin yeniden yapılandırılması ve/veya yönetim sistemlerinin iyileştirilmesini içeren faaliyetlerini uzman danışman kadrosuyla devam ettirmektedir.
ARGON un hizmetleri aşağıdaki alanlarda yoğunlaşmıştır.
-İnsan Kaynakları Yönetim Hizmetleri sağlanması, -Kısa ve uzun dönemli projelere uzman ve teknik destek sağlanması. -Gerektiğinde, uluslararası organizasyonlarla, kamu kuruluşları arasında proje oluşturma, organize etme, geliştirme ve izleme ilişkilerinin sağlanması. -Yerli ve yabancı kuruluşlara, varolan ve geleceğe dönük projelerde işbirliği yapılması Ülkemizde iş ve işçi bulma faaliyetleri yasalarla düzenlenmiştir. Gerek İş Kanunu gerekse Türkiye İş Kurumu Kanununda da belirtildiği üzere, bu alanda sadece Türkiye İş Kurumu ve Türkiye İş Kurumu ndan izin alan Özel İstihdam Büroları yetkilidir. ARGON Uluslararası Danışmanlık, T. C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından verilmiş olan 21. 06. 2005 tarih ve 64 nolu Özel İstihdam Bürosu izin belgesi sahibidir. Kanun gereği artık iş arayanların da iş ilanlarında bu duruma dikkat etmesi kendi yasal haklarının korunabilmesi için önemlidir.
ARGON Uluslararası Danışmanlık, kuruluşundan bu yana, Amerika Birleşik Devletleri nin önde gelen eğitim kurumlarından olan Arizona State ve Ohio State Üniversiteleri ile CORD un (Center For Occupational Research and Development) yanı sıra Amerikan Çalışma Bakanlığı ve Alman Federal Çalışma Kurumu nun da içinde bulunduğu birçok yabancı kurum ve kuruluşla ortak çalışmalar sürdürmekte, bu çalışmalarıyla çoğunluğu Dünya Bankası tarafından finanse edilen birçok ulusal projenin başarıyla yürütülmesine ve sonuçlandırılmasına katkıda bulunmaktadır
Adresimiz : Atatürk Bulvarı 144/7 Çankaya-Ankara