Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


Factoring, gereksiz bürokratik işlemlerden arındırılmış sistemi ile işlemleriniz için hızlı ve kesin çözümler üretir.
Biliyoruz ki düşük maliyetli hızlı nakit akışı, hizmet ve satışlarınızda sizi bir adım öne çıkaran çok önemli bir faktör. Atılım Factoring sizlere bu uyumlu işbirliğini öneriyor. Güvenli, ucuz ve hızlı çözümler için lütfen bize ulaşınız.
Factoring nedir?
Factoring (Factoring), her türlü mal ve hizmet satışlarınızdan doğan vadeli alacaklarınızın factoring şirketine devredilmesi karşılığında finansman ve tahsilat hizmetlerinin sunulmasıdır.
Factoring sistemini 3 ana hizmet kapsamında çeşitlendiğini söyleyebiliriz. Bunları kısaca, alacak yönetimi (İstihbarat hizmeti), tahsilat yönetimi (Takip hizmeti) ve nakit yönetimi (Finansman hizmeti) olarak ifade edebiliriz. Factoring Sisteminin Avantajları Nelerdir? -Factoring, nakit yönetimi hizmeti ile vadeli alacaklarınızı nakde dönüştürüp, hammaddenin peşin alınmasını ve üretim aksamasından oluşacak maliyetlerin azalmasını sağlar. Üretim verimliliğinizi ve karlılığınızı artırır. -Factoring hizmetleri ile sunulan alacak yönetimi uygulamalarıyla, alıcılara tanınan vade sayesinde, firmanızın rekabet gücü artar, pazar payı genişler, kalite standardı yükselir. -Alacaklar, stoklar ve ticari borçlar azalır. Net çalışma sermayeniz güçlenerek bilançolarınız daha likit hale gelir ve kredibiliteniz artar. -Nakit yönetimi ile nakit akış planlarınız daha düzenli ve gerçekçi olur. -Kredi değerlemesi ve piyasa istihbarat çalışmaları yaparak, sizi alıcılarınızın finansal durumları hakkında bilgilendirir. -İstihbarat hizmeti ile riskli firmalara mal satmaktan kaçınmanızı sağlar, satışlarınız kolay ve güvenli hale gelir.
Adresimiz : istoç 9. ada ikitelli