Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


1990 yılların başında BESİNEKS GIDA SAN. TİC. A.Ş. olarak İzmir ve Akhisar/Manisa'da üretim ve yurtiçi pazarlama faaliyetlerine başlayan firma, 2000 yılında ihracat çalışmalarına başlamış olup 2001 yılında da kendi mülkü olan 3600 m2 olan üzerine kurulu 1500m2 kapalı alana sahip modern üretim tesislerine taşıyarak, modern zeytin işleme ve paketleme fabrikasında Sofralık Zeytin ve zeytin ürünleri üretmektedir.

Bölgenin en büyük zeytin üretim sahalarından biri olan Zeytinliova-Akhisar/MANİSA'da kurulu 3500 Ton/Yıl salamura zeytin işleme kapasiteli tesislerinde her türlü ambalajlı ve kendi tescilli markaları olan EGEKAR - EGEMARGEN - CIARA - OLIANA - OLIVENHAUS markalarıyla siyah zeytin, yeşil zeytin, dilimli zeytin, soslu zeytin, zeytin ezmesi gibi ürünleri imal ederek müşterilerinin beğenisine sunma imkanı bulunmaktadır. Üretimimizin %75'i yurtdışına ihraç edilmektedir.

İmalattaki tüm ürünlerde Avrupa Normlarına uygun pastörize ve sterilize işlemleri uygulanmaktadır.

Türkiye ve Akdeniz havzasında ki Zeytin üreten ülkelerin, zeytin işleme sahalarından temin edilen zeytin çeşitleri BESİNEK GIDA SAN. TİC. A.Ş. tesislerinde hijyenik ortamda ayıklama, boyutlama, çekirdek çıkarma, dilimleme makineleri ile işlenerek oromatik dolum bandında çeşitli ebatlardaki Cam Kavanoz ve Teneke Kutu dolumu yada Steril vakum ambalaj sistemleri ile Vakum Kase paketleme yapılarak tüketici emrine sunulmaktadır.

VİZYONUMUZ

Firma öncelikle Kurumsal Kimlik Çalışmalarını tamamlayarak, Ambalaj ve Ürün portföyünü günün şartlarına uygun olarak yenileyerek, pazarlamasını uluslarası firmalar düzeyine çıkartmayı hedefler.

2003 senesinde TSE MARKA VE UYGUNLUK belgelerini alan Firma uluslararası geçerliliğe sahip ISO 9001:2000 ve HACCP belgeleri için çalışmalarını başlatarak tüketiciye kaliteli ürünler sunmayı kendine ilke edinerek yatırımlarını buna göre yönlendirmiştir.

Firma öncelikli görevini; "Türk Zeytinciliği"nin gelişerek, tüm dünyada zeytinimizin tanınarak, hak ettiği yere gelmesi olarak belirlemiştir.

Bunun için tüm resmi ve özel kuruluşlara, üretici ve ihracatçı firmalarla her konuda işbirliği yapmaktadır.

Zeytin sektörünün ulusal bir politika haline gelebilmesi için her türlü çalışmanın içinde olmaktadır. Çünkü Zeytin Türkiye'nin geleceğidir, çünkü Zeytinin Anavatanı Anadolu'dur. Çünkü Zeytin Anadolunun Kültürüdür. Zeytine bu perspektiften bakan firmamız, zeytin için yapılacak her faaliyette yer alacaktır.

BASINDA BESİNEKS

11-17 Mayıs 2004 tarih ve 1707 sayılı ÖZDEN GAZETESİ / İzmir Fuarı, 11-14 Mart 2004 tarihleri arasında "Şarap, Peynir, Zeytin ve Zeytinyağı Fuarı" nı (VINOLIVE) düzenlendi.

11 Mart 2004 tarihli DÜNYA GAZETESİ / "Besineks özel üretimleri ile iddialı."