Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


Tüm dünyada, yakalanması zor bir hız ve hayal bile edemeyeceğimiz noktalarda teknoloji, iletişim, bilgi paylaşımı, pazarlama ve reklam stratejilerinde ilerlemeler sürerken, sağlık ve kozmetik sektörü de bu durumdan payını almaktadır. Bu gelişmeler sonucunda, her konuda olduğu gibi sağlık ve tıp alanında da, bilgilenme ve bilinçlenme giderek ön plana çıkmakta ve önem kazanmaktadır.

Kozmodermo grubu, birincil olarak, kar amacı gütmeden, tarafsız bir şekilde, doğru ve güvenilir bilgilendirmeyi hedefler. Bazen ne yazık ki ehli ve yeterli olmayan ellerde, kötü kullanıma açık kapı bırakan alanların başında gelen Kozmetik dermatoloji, eskiden olduğu gibi sınırlı bir tüketici kitlesine hitap etmemektedir. Artık, her birey yaşına, cinsiyetine, yaşadığı iklime, çalıştığı ortama, ekonomik gücüne ve aynı zamanda kişisel zevklerine uygun dermokozmetik ürünler kullanma şansına erişebilmekte ve bu durum, sağlıklı yaşam kriterlerinin içinde doğal bir faktör olarak algılanmaktadır.

Tüm sağlık sektöründe olduğu gibi kozmetik dermatolojide de profilaksi (korunma) odaklı bakış açıları gündemdedir ki sitemizde kozmetik sorunların tedavileri dışında, bunlardan korunma yöntemlerine ağırlık verilmiştir. Hastalıklarından korunma yöntemleri, tedavi yöntemlerine göre çok daha kolay ve ucuzdur. örneğin kozmetik ürün grubunda yer alan bir güneşten koruyucunun kullanımı cilt kanseri oranını belirgin olarak düşürürken, tedavi maliyetini de azaltmaktadır.

Sitemiz bilimsel verilere dayanmayı esas alırken, birincil hedef kitlemiz gençler ve sağlıklı bir şekilde genç kalmak isteyenlerdir. Amacımız ise onların dermokozmetik soru ve sorunlarına cevap verebilmek; bu sorunların ortaya çıkmaması için neler yapabilecekleri konusunda bilgilendirmek; gerekiyorsa tanı, tetkik ve tedavi amaçlı gerekli kurumlara yönlendirmektir.