Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


Devekuşu eti; kalori, yağ ve kolesterol oranı düşük, protein ve demir bakımından zengin oluşu nedeniyle sağlığına önem veren insanların tercihi haline gelmiştir. Gelişmiş ülkelerde devekuşu etinin yanı sıra derisi, tüyü, gagası, tırnağı ve hatta yumurta kabuğu bile değerlendirilip ekonomik getiriye dönüştürülmektedir.
Bu sebeplerle işletme 1998 yılında İSTANBUL Gaziosmanpaşa İMRAHOR KÖYÜNDE Hasan TURAN tarafından çevrili 8000 m² açık 30000 m2 arazi üzerine kuruldu.
İşletme sahibi Devekuşu Yetiştirici sertifikası olması sebebiyle müşterilerine sağlıklı bilgiler ve uygulamalı seminerler vermektedir. İşletmenin esas amacı ülke ekonomisine katkı sağlaması Türkiye de bilinçli üreticiler sayısının çoğalmasını ve dolayısıyla Devekuşu ürünlerini arttırmak ve yeni yeni pazarların oluşumuna katkı sağlamasıdır. Çok zevkli ve kazançlılığının yanı sıra yakın bir tarihte ülkemizde pazar payı çok yüksek olan popüler bir sektör haline getirmektir.
Çiftliğimizde58 adet Damızlık Anaçlarımızla kendi üretimiz civcivlerimiz vardır. Ayrıca kuluçka makinalarımız kendi üretimimiz olup iyi randıman aldığımız bu makinaları sipariş üzerine müşterilerimize verebiliriz.
İşletmede satışa sunulmak üzere 3 ile 8 yaş arası damızlık devekuşu ve 3 aylık palazlar mevcuttur.
Amacımız Türkiye de devekuşu çiftliklerini yaygınlaştırmak ve daha sonra beraberce ürünlerinden yararlanmaktır.
Önümüzdeki yıllarda Türkiye de de devekuşu ürünlerine olan taleb artacak ve endüstrisi oluşacaktır. Devekuşu üretimi profesyonelce yapıldığı taktirde verimli olabilir. Aksi taktirde para ve zaman kaybına sebep olur.
Sizlerde firmamızla irtibata geçip
Devekuşu Yetiştiriciliğine bir adım atmak istermisiniz.
Adresimiz : Göl boyu caddesi no:11 Firuzköy Avcılar