Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


Kurulduğu günden beri üretim kalitesi konusunda çizgisini koruyan ender granit ocaklarından biri olan Kaan Granit A.Ş. granit plaka taşı, granit küp taşı ve granit bordür üretimi ve uygulaması yapmaktadır.

Bir çok büyük projenin tedarikçisi olan şirketimiz aynı zamanda yurt dışına yaptığı doğal taş ihracatı ile madencilik sektörünün gurur timsali olmayı başarmıştır. 2001 yılı ekonomik krizinde kapanan bir çok granit ocağına zıt olarak, üretim kapasitesini iki katına çıkartan Kaan Granit, şu anda kalın perdahlı graniti ülke sınırları içerisinde belediyelere ve özel projelere sunmaktadır.

1996 yılından beri yurt içi ve yurt dışına granit satışı yapan şirketimiz gelişen teknoloji ve yeni dünya düzeni içerisinde ticari itibarını her geçen gün artırmış, Ar-Ge çalışmalarını 2000 yılında tamamlayarak yeni makine parkurunu oluşturmuş ve kurumsal yapısını tamamlamıştır. Maden ocağımız bünyesinde 1'i yüksek olmak üzere 2 adet maden mühendisi, 1 inşaat mühendisi ve uygulamalar konusunda ilgili 1 peyzaj mimarı çalışmaktadır.