Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


CON-AID/CBR PLUS Sıvı Toprak Stabilizatörü Doğası ve Karakteri
CON-AID/CBR PLUS suyu seven bir doğaya sahip olan kilin, bu özelliğini değiştirerek sudan korkan bir kil yapısına dönüştürür.
CON-AID/CBR PLUS, aşağıdakileri gerçekleştirmek amacıyla killerin kimyası üzerinde değişiklik yapacak biçimde tasarlanmıştır:
Kil plaketleri arasında daha zayıf bileşenlere göre daha güçlü iyonik bağların oluşumuna yardımcı olmak.
Su molekülünün ayrışması sonucu Van der Waals kuvvetleri.
Hem kür prosesinde, hem de yolun ömrü boyunca toprak matrisini su geçirmez hale getirerek hidrasyon/dehidrasyon döngüsünün kontrolü.
Islatma ajanının kullanımıyla toprakların çalışılabilirliğinin artırılması. Bu yağlama işlemi, topraktaki taneleri serbest bırakır ve böylece üründeki diğer aktif katkılarla yüzey temasını artırır.
Marjinal ve içerikteki malzemeden daha çok yararlanılmasını sağlamak. Ürünün maliyeti, aynı mühendislik performansını elde etmek için daha az malzeme ithaliyle sağlanan tasarruflarla karşılanabilir. Kum kaynaklarının bu tutumlu kullanımı aynı zamanda, mevcut başlıca çakıl ocaklarının ömrünün uzatılmasına da yardımcı olur. Bazı durumlarda, testlerin, düşürülmüş döşeme kalınlıklarında tasarım dayanımlarının elde edilebildiğini gösterdiği yerlerde döşeme derinlikleri azaltılabilir.
Toprak matrisinin geçirgenliğinin azaltılması. CON-AID/CBR PLUS in benzersiz etkisi, daha su geçirmez bir yapı sağlar. Saha drenajına yeterli dikkatin gösterilmesiyle birlikte, su geçirgenliği belirgin olarak azaltılır ve yolun yük taşıma kapasitesinin ve kullanışlılığının korunması sağlanır.
Sızdırmazlık yeteneği. Sonuçtaki yüzey, istenirse sızdırmaz hale getirilebilir. Bazı temsilciler, CON-AID/CBR PLUS uygulanmış bir taban işlemiyle birincil sızdırmazlığın, geleneksel inşaat ve sızdırmazlık yöntemleriyle karşılaştırıldığında onbinlerce dolarlık tasarruflarla oldukça kullanışlı bir yol yüzeyi sağladığını bulmuşlardır. Bu yöntem yıllık bakım programlarıyla her birkaç yılda bir yapılan çakıl yenilemesi için harcama yapmaya göre giderek daha da düşük maliyetli hale gelmektedir.
CON-AID/CBR PLUS in geleneksel stabilizasyon teknikleriyle birlikte kullanılabilmesi. CON-AID/CBR PLUS in çimento ve kireç stabilizasyonuyla kullanımı, sadece çimento ve kirecin miktarlarında belirgin indirimler sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bu kombinasyon, üstel mertebede dayanım artışları sağlar. CON-AID/CBR PLUS ayrıca, döşeme geri dönüşüm teknikleri gibi geleneksel mekanik stabilizasyon teknikleriyle de uygun malzemeden mükemmel taban işlemesi elde etmek üzere kullanılabilir.
CON-AID/CBR PLUS Sıvı Toprak Stabilizatörü Özellikleri
CON-AID/CBR PLUS ın fiziksel özelliği:
Suda çözünür ve tortu yoktur.
Yanmazdır.
Asit değildir.
Zehirsiz ve güvenlidir.
Çevreyle dosttur.
Raf ömrü süresizdir.
CON-AID/CBR PLUS yüksek konsantrede bir sıvıdır. 100 litre ile 15 cm derinliğinde 4, 000 ile 20, 000 metre kare alan işlenebilir. Konsantre olmasından dolayı, yol inşaatı ne kadar uzakta olursa olsun, ürünün nakliye maliyeti yoktur.
Sürekli Kalıcılık – Su geçirmez Yüzey
CON-AID/CBR PLUS toprak parçacıklarının yüzeyinde ve özellikle kil parçalarının üstünde inanılmaz derecede çok ince yağlı bir tabaka oluşturduğu söylenebilir. Bu durum toprağın yoğunlaşmasını kolaylaştırır ve normalde kimyasal olarak toprak partiküllerinde bulunan suyun dışarı atılmasına izin verir. Bu işlem süresince de toprak daha yüksek yoğunlukta yoğunlaşır. CON-AID/CBR PLUS toprak parçacıklarının yüzeyinde oluşan doğal elektrik yüklerini natüralize ettiği için bu toprak parçacıkları çok daha yakın bir derecede yoğunlaşabilmektedir. Özellikle trafiğin etkisiyle toprak parçacıklarının içsel sürtünmesini artırır ve bu da toprağın dayanma gücünü yükseltir.
Partikülleri daha iyi birbirine bağladığından dolayı içsel sürtünmeyi artırır ve toprağın dayanma gücünü yükseltir.
Yüksek derecede yoğunlaşma sağladığından su geçirimsizliği sağlar.
CON-AID/CBR PLUS sürekli kil partikülleri üzerinde başarı sağlar.
CON-AID/CBR PLUS kil ile kum ve çakıl partiküllerini birbirine yapıştırır.
CON-AID/CBR PLUS uygulanmış yol yüzeylerinde, özellikle yağmurlu havalarda kesinlikle çamurlaşmayı ortadan kaldırır ve rahat bir sürüş sağlar. ( Kaplama yapılmamış toprak bir yolda, özellikle yağışlı havada aracınızın akslarına kadar çamura saplanmasına neden olur. )
CON-AID/CBR PLUS Sıvı Toprak Stabilizatörü Kullanım Amacı
CON-AID/CBR PLUS kullanılması halinde, yollarda tabaka yaratmak için uzak bölgelerden getirilen malzemeyi ortadan kaldırarak hem toprak kaybını hem nakletmekten dolayı meydana gelen zaman kaybını hem de nakliye maliyetini büyük ölçüde azaltır.
CON-AID/CBR PLUS kullanımının avantajları
Toprağın çalışılabilirliğini artırır.
Toprağın dayanıklılığını artırır.
Yoğunluğu artırır.
Kaplamasız yollarda tozu azaltır.
Çakıllı yolların bakımını azaltır.
İnşaat maliyetlerini azaltır.
Nakliyeden ve kullanılacak malzemeden tasarruf sağlar.
CON-AID/CBR PLUS ın en büyük amacı; birçok ülkenin üstesinden gelemediği ve büyük bir problem olan yüksek kalitede malzeme bulma güçlüğünü ortadan kaldırmasıdır.
CON-AID/CBR PLUS uygulanması ile yolların inşaat ve bakım maliyetleri düşer, bütçenize açık verdirmeden daha çok kilometre yol yapmanızı sağlar.
Adresimiz : Balbey Mah. 410 Sokak Necatibey İşhanı No:10/12