Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


Sevinç Kardeşler koll. şti. 05. 10. 1976 tarihinde Bursa da kurulmuştur.
Kuruluşunda Buhar ve kalorifer kazanları imalatıyla sektöre hizmet vermeye başlamış, ilerleyen ilk 5 yıl içerisinde yaptığı başarılı atılımlar ve alt yapı oluşumuyla imalat programını genişletmeyi başarmış ve paslanmaz saçtan mamul, gıda işleme ekipmanlarını programa dahil etmiştir. süt pişirme kazanları, pişirme autoclavları, şurup hazırlayıcılar, mayalama tekneleri ve gıda sektöründe ihtiyaç duyulan ekipmanların üretimine başlamıştır.
Bursa da gıda sanayiinin oldukça gelişmiş olması ile sektöründeki gelişimini sürdürmüş olan şirket 1990 da katı ve sıvı yakıtlı sıcak su kazanları ile ilgili TSE kalite belgesini almaya hak kazanmış (TS 497) ilerleyen yıllarda aynı kalite programı dahilinde katı ve sıvı yakıtlı alçak basınçlı buhar kazanları içinde kalite belgesini almış ve çalışmalarını bu standartlar çerçevesinde sürdürmüştür.
Sevinç Kardeşler Koll. Şti. uzun yıllardan beri tecrübeli ve seçici yaklaşımıyla kalite kriterlerini gözden kaçırmadan sınırlı sayıda ve genelde sipariş üzerine yaptığı özel üretimleriyle Bursa ve çevresinde yoğun olan gıda sektörünün önde giden birçok kuruluşuyla çalışmış ve piyasa da tercih edilen bir kuruluş haline gelmiştir. Bunun yanında Bursa da yoğun olarak çalışan tekstil sektörüne de hizmetlerini sürdürmüş gıda sektörünün ihtiyaçlarını karşılamadaki başarısını bu sektöre taşımasını bilmiştir. tekstil boyahanelerinde ihtiyaç duyulan buhar kazanları üretiminin yanında boyama ünitelerine ek olarak buharla çalışan bobin kurutma odaları imalatınıda geniş yelpazesine eklemiştir.
Yine sektörel ihtiyaçlar doğrultusunda 1995 yılında soğutma sistemleri üretimine de başlamış böylece hizmet ettiği sektörlerin bir ihtiyacını daha karşılamayı başarmıştır. Kapalı devre süt soğutucuları, su soğutmalı sistemler vb. soğutma üniteleri başarıyla kullanıma sunulmuştur. İlerleyen yıllarda başarılı ar-ge çalışmalarının sonucunda bu standart üretimlerinin yanında müşteri odaklı özel siparişlerede cevap vermiştir. Bu özel üretimlerin arasında lastik kaplama autoclavları, kestane soyma makineleri, iş eldiveni üretim hatları bulunmaktadır.
Siz değerli müşterilerimiz ile, var olduğumuz sürece olabilecek en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz
2005, Tamer SEVİNÇ
Adresimiz : Yiğitler mahallesi otosansit 2. blok 1. cadde 2. sokak no:194 Yıldırım