Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


TARİÇEMİZ:
1982 yılında İstanbul Şile ilçesinin Ağva beldesindeki fabrikasında paslanmaz mutfak eşyaları üretimine başlayan Besler Paslanmaz geçen onlarca senede üretim kapasitesi ve tecrübesini arttırarak bugünlere gelmiştir.
1970 ler Türkiye paslanmaz çelik mutfak eşyası ile tanışıyor…
Türkiye nin ilk paslanmaz çelik mutfak eşyası üreticisi olan Genel Müdürümüz Mehmet Yağcı presçilik ve baskı işlerindeki tecrübesini oluşturmaya başladı. O günler için devrim niteliği taşıyan bu adım ileride Türkiye paslanmaz mutfak eşyası sektörü için temel teşkil etmiştir. 1975 yılında oğlu Suat Yağcı firma bünyesine girerek presçilik yapmaya başlamıştır.
1982 Ağva Fabrikası…
1982 de Ağva Fabrikasında bu kez Mehmet Yağcı ve oğlu Suat Yağcı birlikte mutfak eşyası üretimine devam ettiler. 1982 den 1993 e kadar olan bu dönemde Besler Paslanmaz birçok yeniliğe imza atarak mutfak eşyası üretimi, presçilik ve baskı işlerinde öncü üreticiler arasına girdi. 1990 larla başlayan Avrupa Ülkelerine ihracatla birlikte Ağva Fabrikasının dar üretim bandı kapasiteyi karşılamadı ve şirket Dilovası Fabrikasına taşınma kararı aldı.
1993 Dilovası Fabrikası…
1993 yılında fabrikasını Kocaeli Gebze ilçesinin Dilovası Beldesine taşıdı. Dilovası Fabrikasıyla birlikte gelen geniş üretim bandı ve kapasite imkanlarıyla Besler Paslanmaz başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerine ihracatı arttırdı. 1993-2003 yılları arasında bu tesiste paslanmaz mutfak eşyası ve pres, baskı işleri imalatı devam etti.
2003 Hasköy Fabrikası…
2003 yılında mutfak eşyası sektöründe meydana gelen daralmayla birlikte Hasköy Fabrikasına taşındı. Burada Paslanmaz çelik mutfak eşyasının yanı sıra presçilik ve baskı işlerine daha çok önem verdi. Elinde bulunan makine parkı ve tecrübesi sayesinde, başta paslanmaz yatçılık gereçleri, hidrofor sistemleri, promosyon ürünleri ve doğalgaz bacaları olmak üzere çeşitli ürünler üreterek pres, baskı işleri ve bunların montajı sektöründe iddialı olduğunu gösterdi.
Adresimiz : Gaziosmanpaşa Cad. No: 241/A Buca