Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


Firmamız yay yapımında kullanılan her türlü yassı ve yuvarlak malzemeyi pazarlamaktadır. Ana ürün endüstriyel yaylık çelik tel olup, 1980 yılından bu yana Çelik Halat ve Tel Sanayi A.Ş.'nin bayii olarak, bu firmanın üretmiş olduğu tellerin satış ve dağıtımını yapmaktadır. Dünden bugüne yaptığımız hizmette; müşterilerimize öncelikle yerli ürün kullanmaları ve yay telinin özelliklerini tanıtmak olmuştur.
Satış ve pazarlamasını yapmakta olduğumuz tüm ürünler, sadece yurt içinde değil, yurt dışında da yıllardır aranılan ve güvenilen markalardan seçilmekte olup, tüm ürünlerimize üretici onaylı kalite sertifikası verilmektedir.

Yay telinin standartlardaki tarifi “Patentlenmiş soğuk çekilmiş yaylık çelik tel” olarak verilmektedir. Bu tanım genelde müşterilerimizce artık doğru algılanmış durumdadır. Müşterilerimizin malzeme seçiminde, imalat yöntemleri ve diğer problemlerle ilgili taleplerinde, teknolojik bilgi desteğimiz olmuştur ve devam etmektedir.

Ayrıca müşterilerimizin isteklerine bağlı olarak muhtelif çap ve boyda düzeltilmiş çubuk ve yine değişik ölçü ve profilde ezilmiş kangal halinde yaylık çelik tel işlemlerini fason olarak yaptırıp müşterilerimizin taleplerini karşılayabilmekteyiz.

Sosyal Sorumluluk: Telbant, ticari faaliyetlerinin yanı sıra, sektörünün gelişimine de katkıda bulunmayı sorumlulukları içerisinde en önde tutmuştur. Bunların başında yerli ürünlerin kullanımı, ülkemiz ekonomisine olan katkısı göz önüne alınarak teşvik edilmiştir. Özellikle bu gün fiyat odaklı ticari anlayışla getirilen Uzak Doğu kaynaklı ürünlerin kullanımı karşısında, kalite odaklı duruşumuz devam etmektedir.