Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


Firmamız, 18 yıldan bu yana sürdürdüğü kaliteli Bahçe Mobilyaları üretimini, şimdi de Kamerun da kurduğu yeni fabrikasında devam ettirmektedir. Iroko ve diğer ağaçlardan yapılan mobilyalarımız, Türkiye ve diğer dünya ilkelerine ihraç edilmektedir. Mobilya üretimimizin yanı sıra, yine Kamerun da bulunan tesislerimizde Tropikal ağaç kesimi ve kereste ihracatı da yapmaktayız.
BOFOR Türkiye nin en eski yat kiralama firmalarindan birisi olan ERA Yatçilik tarafindan (www. erayachting. com) 1990 yilinda kurulmustur. Baslangiçta Bodrum / Ortakent yalisinda bulunan kendine ait 35. 000 m2 lik arazide tekne çekek ve kislama yeri olarak hizmet veren firma, bir süre sonra yatlara yönelik mobilya üretmeye de basladi. Ilk basta ahsap yatlara yakisan mobilyalar imal etmek için kurulan atölye kisa zaman içinde bütün Türkiye ye ithal Iroko agacindan imal edilen üstün kaliteli bahçe ve dis mekan mobilyalari satmaya basladi.
Sirket, özellikle son yillarda artan taleplere ve dissatima cevap verebilmek için bazi köklü atilimlar yapmak ihtiyaci duydu. Bir yandan tekne bakimi ve imalati faaliyetlerine devam ederken, diger yandan da imalatlarinda kullandigi Afrika kökenli keresteyi daha ucuza ve daha kaliteli elde etmenin yollarini aramaya basladi.
2005 yili sonunda Kamerun da BOFOR CAMEROON S. A. sirketinin kurulmasi ve ormandan agaç isleme izinlerinin alinmasinin ardindan Kamerun un baskenti olan Yaounde de10. 000m2 lik alan üzerinde agaç isleme ve mobilya tesislerinin insaatini baslatti.
Bofor, Kamerun tesislerinin devreye girmesi ile kaliteli dis mekan mobilyalari üretiminin yanisira ihracata yönelik Iroko, Sapelli, Acajou, Sipo vb. tropikal agaçlari isleyen, satan ve dünya pazarlarini hedefleyen bir firma haline gelmistir.
Adresimiz : Kemalpaşa Mah. Ankara Cad. Kanburoğlu Işhanı No:131 Kat:1 (yurtiçi Kargo Üstü) Izmit-Kocaeli