Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


EMRE OYUNCAK LTD. ŞTİ. için klasik, basma kalıp ve internet üzerinde birçok örneğinin görebileceğiniz türden bir firma tanıtım yazısı hazırlamak istemedik. Aslında EMRE OYUNCAK LTD. ŞTİ. nin doğuşu ve gelişim sürecinin de diğer firmalarla pek de bir alakası olmadığını düşünmekteyiz.
EMRE OYUNCAK LTD. ŞTİ. nin temelleri 2001 yılının Aralık ayında atıldı dersek doğru olur kanaatindeyim. Firmanın doğumu sürecinin de firmaya ismini veren ve ailemizin en küçük üyesi Emre nin doğumuyla başladığını söyleyebiliriz. Bu tarihe kadar Türkiye nin bir oyuncak cenneti olduğunu düşünen bizler, bu tarihten sonra özellikle 0 - 3 yaş oyuncak kategorisinde, marka olmuş ve oyuncağın bebek gelişimine sağlamış olduğu katkı dikkate alınarak üretilmiş birkaç firmanın ürünleri dışında aslında Türkiye nin kalitesiz ve bebek gelişimine hiçbir katkı sağlamayan oyuncaklar diyarı olduğunu gördük.
Yine bu tarihten sonra, Türkiye de birçok anne babanın, oyunun ve bilinçli seçilmiş bir oyuncağın bebeklerinin gelişimine nasıl bir katkı sağladığının farkında olmadıklarını gördük.
Gördüğümüz bu eksiklikler sonucu kurduğumuz EMRE OYUNCAK LTD. ŞTİ. nin klasik firma tanıtım yazılarında göreceğiniz tabiriyle misyonumuzu ; - Öncelikle oyunun ve oyuncağın bebek gelişimi üzerinde ne kadar etkili olduğunu anne babalara anlatmaya çalışmak, - Bunu yaparken de anne babaları, özellikle 0-3 yaş oyuncak kategorisinde dünya standartlarında bebek güvenliği ön planda tutularak tasarlanmış ve üretilmiş oyuncaklarla buluşturmak, olarak belirledik.
Anneler Babalar, unutmayalım ki geleceğimiz, bedensel ve zihinsel gelişimini düzgün tamamlamış çocuklarımız elinde şekillenecektir.
K s Kids 1997 yılından itibaren 0-36 ay yaş grubuna Soft Developmental Toys - Yumuşak Eğitici Oyuncaklar kategorisinde oyuncaklar üretmektedir. Firma bebek güvenliğini ön planda tutmakta olup ürünlerinin tamamı, oyuncak güvenliği kriterleri açısından Amerika (ASTM) ve Avrupa Birliği (CE) standartlarına uygun olarak üretilmekte olup, uluslararası akredite test laboratuarlarınca test edilip onaylanmıştır.
K s Kids özellikle ürün konseptinin orjinalliğine büyük önem vermektedir. Bu sebeple ürün geliştirme ekibinde firma çalışanları yanı sıra uzman psikologlar, çocuk gelişimi uzmanları ile anne ve babalara da yer vermektedir.
K s Kids ürünleri Dünya nın 50 den fazla ülkesinde satılmakta olup, Türkiye de ilk defa 03-06 Şubat 2005 tarihinde Lütfi Kırdar Fuar ve Kongre Merkezi nde düzenlenen 2. Bebek ve Çocuk Fuarında tüketici ile buluşmuş ve yoğun ilgi görmüştür.
K s Kids ürün kategorileri arasında aktivite oyuncakları en büyük paya sahiptir. Bu ürünler bebeğin oyuncağı ile neşeyle vakit geçirirken görme, işitme, dokunma duyularını geliştirmesini ve beyin fonksiyonlarını ile becerilerini geliştirmesini, sebep-sonuç ilişkileri kurmasını sağlayacak aktiviteler, renk ve dokular taşımaktadır.
Adresimiz : Cevizlik Mah. İzzet Molla Sok. Akar Han No:13 K:2 D:3 34142 Bakırköy