Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


48 yıllık sigorta tecrübesi…
Ray Sigorta, ulusal taşımacılık şirketlerinin girişimleri ile 1958 yılında kuruldu. Şirket, hissedarlarının bu niteliğinden dolayı daha çok nakliyat endüstrisine dayalı sigorta branşlarına yoğunlaşarak özellikle nakliyat sigortasında başarı kaydetti. Daha sonra diğer branşlarda da büyüyerek kurumsal sigortacılıkta ön saflarda yerini aldı.
1992 yılında alınan özelleştirilme kararı ile Şirket in çoğunluk hisselerini alan Doğan Şirketler Grubu Holding A. Ş. (Doğan Holding) Ray Sigorta yı bünyesine kattı. Bugün itibariyle Doğan Holding Ray Sigorta nın en büyük hissedarı durumunda olup, ayrıca Şirket in hisse senetleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası nda halka açık olarak işlem görmektedir.
Ray Sigorta, yarım asırlık sigorta tecrübesi ile hayatdışı (elementer) branşlarda sigortalılarına güvence vermektedir. Hizmet verdiği branşlara göre değerlendirildiğinde, Ray Sigorta, sektörde %3, 5 pazar payına sahiptir. Şirket in 2005 yılsonu toplam prim üretimi ise 200, 7 Milyon YTL olarak sonuçlanmıştır.
Şirket, atılımcı pazarlama politikası, kaliteli ürün portföyü ve sürekli müşteri memnuniyeti sonucu müşteri tabanını yeni işler ve yenilenen poliçelerle genişletmektedir. Şu an için, Ray Sigorta, yaklaşık 950 bin müşteriye sigorta hizmeti vermektedir. Şirket, mevcut ve potansiyel müşterilerine 500 civarında profesyonel acentesi, yaklaşık 300 adet tali acentesi ve Abank ile ayrıca Fortis Bank şubelerinden oluşan yaygın hizmet ağı ile ulaşmaktadır.
Ray Sigorta, müşterilerinden devraldığı riskleri diğer şirketlere dengeli bir şekilde dağıtabilmek üzere uzun yıllardır yaptığı çalışmalarla reasürans alanında haklı bir yer edinmiştir. Şirket, son on yılda birinci sınıf reasürörlerin desteği ile özellikle ticari ve kurumsal müşterinin ihtiyacı olan yüksek teminat kalitesini sağlamayı ilke edinmiştir.
Ray Sigorta, Doğan Holding in sağlamış olduğu sinerji ve yaygın profesyonel acente ağı ile büyümesini sürdürmeyi hedeflemektedir.
Adresimiz : reşat nuri sok. no:109/9