Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


**Deri tamamen doğal ve lifsiz bir yapıya sahip olduğu için kullanım sonrasında yıkama işlemine tabi tutulmaz.
**Eğer deri etek-ceket, pantolon-ceket gibi iki parçalı takımlarınız var ise, temizlikte solma durumunda takımın parçalarının renginin eşit kalması için ikisini birlikte kuru temizlemeye veriniz
**Boyun bölgesinde eşarp kullanılması, özellikle süet ve nubuk ürünlerde bu bölgenin vücut yağından lekelenmesini engelleyecektir.
**Deri giysilerinizin formunun bozulmaması için ceplerini boşaltıp, omuzları destekli geniş askılara asarak saklayınız ve askından kaymamasına dikkat ediniz.
**Kırışıklıklar genellikle askıda açılır. Eğer ütü yapılması gerekiyorsa, kuru temizleme istasyonlarında pres ütü ile ütületiniz. Evde ütülemek için, ütüyü en düşük ısıda ayarlayınız.
**Yanmayı ve parlamayı engellemek amacıyla ürünün üzerine kalın pamuklu bir kumaş koyup, kumaşın üzerinden buharsız, hızlıca gezdirerek ütüleyiniz.
**Doğal bir ürün olan deri nefes almaya ihtiyaç duyar. Bu nedenle deri eşyalarınızı hava alan kılıflar içerisinde, sıcak olmayan, ılık ve iyi havalandırılan yerlerde saklayınız.
**Deri ürünler su geçirmez değildir. Doğru şekilde kurutulduğunda kardan ve yağmurdan zarar görmezler.
**Islak veya nemli deriyi, saç kurutma makinesi kullanmadan veya kalorifer gibi herhangi bir ısı kaynağından uzakta asarak, doğal olarak kurumaya bırakınız. Derinin doğal yağlarına zarar verecek fazla ısı veya nemden uzak tutunuz.
**Deri ürününüzü sürekli olarak direk güneş ışığına bırakmayınız, rengi solabilir.
**Tamir ve düzeltmeler için mağazalarımıza veya deri konusunda uzman terzilere başvurunuz.
**Üzerinizde deri bir ürün var iken saç spreyi veya parfüm sıkmayınız. Deri ürününüze zarar vereceği için iğneli herhangi bir aksesuar takmayınız veya herhangi bir arma yapıştırmayınız.
**Derinin nefes almasını engelleyecek wax, silikon bazlı malzemeleri ürünün üzerine sürmeyiniz.
**Nubuk veya süet ürünlerin üretim sırasında zımparalanıp taşlanması sonucu oluşan deri tozu açık renk tekstil ürünler üzerine bulaşabilir. Bu toz kalıntıları ürün giyildikçe yok olacaktır.
**Bu nedenle ilk seferlerde aynı renk tekstil ürünlerle giymenizi tavsiye ederiz. Sünger veya yumuşak bir fırça ile ürününüzün tüylerini havalandırarak toz kırıntılarını yok edebilirsiniz.
**Deri çantalarınızı saklarken formunun bozulmaması için içini kağıtla doldurunuz.
Adresimiz : kuş dili cad. efes iş hanı kadıköy no:91 buket deri giyim