Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


ÖZ BOLU Turizm Seyahat A. Ş.
1965 yılında, Abdullah ÖZKALKAN ve Mahmut YAMAN tarafından iki otobüs ile faaliyetlerine başlamıştır. Günde iki sefer İstanbul a karşılıklı seferler başladı. 09:00 ve 09:30 olmak üzere iki servis, 1980 den sonra servislere 10:30 ve 12:00 dahil edilmek üzere 4 servise çıkarılmıştır. Daha sonra 6 servis ile seferlerine devam etmiştir.
1985 li yıllarda Bolu Seyahat Tahsin Önal ile ÖZ BOLU arasında 3 yıllık bir rekabet döneminden sonra ÖZ BOLU çatısı altında birleştirildi ve Bolu Seyahat feshedildi.
Tam olarak 1989 yılında ÖZ BOLU Turizm ve Seyahat A. Ş. olarak kuruldu. 1994 yılında şirketin araçları yenilenerek sefer sayıları artırılmıştır. Şu anki sefer sayısı her gün 9 sefer İstanbul, 1 sefer Antalya, 1 SEFER Bursa – İzmir ve yaz dönemi için Ayvalık – Sarımsaklı, Dikili olarak düzenlenmiştir. ÖZ BOLU Turizm ve Seyahat A. Ş. Ulaştırma Bakanlığının verdiği D-1 ve D-2 yetki belgelerine sahiptir. Bu belgeler düzenli yolcu taşımacılığı ve özel gezi ve turları düzenleme yetkilerine sahip belgelerdir. Şirketin şu anki Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Bayrak, Başkan Yrd. Yusuf Bayrak ve Yönetim Kurulu üyesi Serdar Bayrak tır. Amacımız bütün yolcularımızı güvenli ve huzurlu bir şekilde istedikleri yerlere ulaştırmaktır.
İlkemiz Sizlere hizmet borcumuz var.
Adresimiz : Bolu Terminali bolu