Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


Çocuklarımıza sevgi ve hoşgörü ile birlikte bilinçli bir eğitim vererek kendine güvenen ne istediğini iyi bilen istediği şey için mücadele etmeyi öğrenmiş paylaşmayı ve sevgiyi bilen sorumluluk sahibi duyarlı ve mutlu bireyler yetiştirebilmektir önemli olan büyümek değil büyürken yaşama hazır olmaktır.

Özel Dörtmevsim Okul Öncesi Eğitim Merkezimiz 0-6 yaş çocuklarına eğitim veren bir kurumdur. Alanında deneyimli uzman kadromuz ile eğitimimize 380 m2 mekânımızda devam etmekteyiz.

Okulumuzda yaş gruplarına göre dönüşümlü kullanılan sınıf sistemi uygulanmaktadır. Her yaş grubu diğer yaş grubu ile karışmadan (Uyku ve Yemek saatleri dışında) okulumuzda mevcut sınıfları ve oyun salonunu dönüşümlü olarak kullanmakta ve sizlere kayıt sırasında verilen yaş gruplarının özellikleri dikkate alınarak düzenlenmiş dikkat süreleri göz önüne alınarak hazırlanmış programları uygulamaktadır.

Okulumuzda her yaş grubunun grup sorumlusu alanında en az 3 yıl deneyimli üniversite olup kuruluşumuzdan itibaren bizlerle çalışmaktadır. Okul kurucularımız Çocuk Gelişimi Uzmanı formasyonuna sahip olup okula alışma dönemi ve gelişimsel özellikleri dikkate alındığında çıkabilecek problemlerde veli okul ilişkisi çerçevesinde problemleri çözmekte bunun dışında da psikologumuz ile zaman zaman okul personeli velileri bilgilendirme seminerleri düzenlemektedir. Ayrıca okulumuzda aşçı, yardımcı personel ve servis şoförümüz belirlenen kriterlere göre seçilmiş olup kuruluşumuzdan bu yana bizlerle çalışmaktadır.

Okulumuz anti bakteriyel silinebilir, ısı yalıtımlı yer döşemesi ile kaplı olup, tüm sınıflar ve dinlenme odamız hijyenik şartlarda havalandırılmakta ve temizlenmektedir.
Yemeklerimiz okulumuzda aşçımız tarafından hazırlanmakta ve tüm alışverişimiz günlük sebze ve meyvemiz tazeliğini kaybetmeden servis yapılmakta ve listemiz her ayın ilk günü sizlere iletilmektedir.

Yemek listelerimiz doktorumuz tarafından hazırlanmakta olup tüm besinlerden oranlar ve çeşitler dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Belirli aralıklarla Çocuk doktorumuz, diş doktorumuz ve göz doktorumuz çocuklarımızı muayene etmektedir. Psikoloğumuz tam gün çocukalrımızla ilgilenmekte, ailelere ayda bir seminer düzenlemektedir. Ayda bir kere berberimizde gelmektedir.

Okulumuzun binadan bağımsız 200 m2 kullanılabilir bir bahçesi mevcut olup bahçe tamamen binadan ayrı okulumuz tarafından kullanılmakta olup uygun aktiviteler grup sorumluları eşliğinde bahçede yapılabilmektedir.

Okul servis aracımız mevcut olup güzergah durumuna göre saatler sizlerle görüşmelerimiz neticesinde belirlenmektedir.

Okulumuzda yaz ve kış dönemlerinde farklı branş dersleri uygulanmaktadır. Kış döneminde okul içerisindeki programımız çerçevesinde etkinliklerimiz devam ederken branş dersleri olarak İngilizce ,İspanyolca, Almanca, Bilgisayar,Satranç, Drama ,Bale,Modern dans,Halk oyunları ve Müzik derslerimiz ayrıca talebe göre Buz pateni, yüzme, karate derslerimiz mevcuttur. Yaz döneminde Yüzme, Tenis, Basketbol, Dans, Jimnastik, Gezi, Sinema, Tiyatro ve Pikniklerimiz günlere dağıtılarak keyifli bir yaz ve kış okulu programı hazırlanmaktadır.