Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


DANIŞMANLIK & EĞİTİM
BİRKAÇ TUŞLA DÜNYA PAZARI ELİNİZİN ALTINDA
GELİN DÜNYAYI e-DIŞ TİCARET YOLUYLA YENİDEN KEŞFEDELİM
Günümüz dünyasında pazar kavramı artık bütün dünyayı kapsamaktadır. Dünya ticaretinin yapısını iyi kavrayabilmek geleceğin anahtarınıda elde tutmak demektir. Bunun bilincinde olan Royal e-Dış ticaret akademisi firmanızla işbirliğine giderek e-Dış ticareti PRATİK, UYGULAMAYA DÖNÜK ve SONUÇ ODAKLI olarak A dan Z ye bütün özellikleriyle, farklı metod ve sistemlerle, gerçek alıcı ve satıcı firmalarla temas kurarak firmanız çalışanlarının öğrenmesini hedeflemiştir.
Amacımız, yeni dünya ekonomisine hakim olan e-Dış ticaretin başta Kobiler olmak üzere Türkiye de kalite ve standartlara uygun üretim yapan Türk girişimcilerinin ihracata yönelik pazarlama stratejilerinin oluşturulmasını ve ürünlerini dünya pazarlarına açarak hak ettiği yeri almasını sağlamaktır.
E-DIŞ TİCARETİN FİRMALARA KAZANDIRDIKLARI
- Üretim yapan firmaların en büyük sıkıntısı MÜŞTERİ bulamamaktır. Firmalar internet kanalıyla dünya üzerindeki pazar yerlerine hızlı, kolay ve ucuz bir şekilde ulaşarak MALLARINI SATABİLİRLER.
- Firmalarda ithal etmek (almak) istedikleri malları uluslararası pazarlarda araştırma yaparak en UCUZ VE UYGUN ÖDEME ŞARTLARINDA sahip olabilirler.
- Firmalar e-dış ticaret yoluyla çok KISA ZAMAN VE DÜŞÜK MALİYETLERLE milyonlarca alıcı-satıcıya ulaşarak alım-satım işlemlerini gerçekleştirirler.
- Dış ticaret yapıyorsa, uluslararası yeni pazarlara açılmak suretiyle mevcut POTANSİYELİNİ VE REKABET GÜCÜNÜ arttırabilir.
- GİRİLEMEMİŞ YENİ PAZARLARA ulaşabilir, kendi pazarınızı yaratabilir, izleyebilir ve yönetebilirsiniz.
- SABİT MALİYETLER aşağı çekilerek firmanın dayanma gücü arttırılabilir.
E-DIŞ TİCARETİN BİREYLERE KAZANDIRDIKLARI
- Dış ticaret alanında uzmanlaşabilir bir MESLEK SAHİBİ olabilirsiniz,
- Özel sektörün ihtiyaç duyduğu, aradığı uzman (nitelikli iş gücü) eleman taleplerine karşılık vererek İŞ BULABİLİRSİNİZ.
- Risksiz, sermayesiz kendi işinizi kurarak PATRON olabilirsiniz,
- Evinizde (home office) çalışmaları yapılabilir, yurt dışı ticari bağlantılar kurarak alıcı ve satıcıyı bir araya getirebilir, bu işten (e-broker) KOMİSYON ALARAK PARA KAZANABİLİRSİNİZ.
e-DIŞ TİCARET UZMANLIK SERTİFİKA PROĞRAMI
EĞİTİMİN İÇERİĞİ 2 ANA BÖLÜMDEN OLUŞMAKTADIR.
E-TİCARET (İnternet Üzerinden )
Hedef Dış Pazarların Tespit Yolları Ve Dış Pazarlara Giriş Stratejileri E-Dış Ticaret odaklı ithalat ve ihracat, Uluslararası pazarlama Ürün Tespiti, Ürün Belirlenmesi, Ürün Hakkında Bilgilerinin Toplanması ve Üreticilerle Bağlantı kurulması, Dünya pazarında bir ürün internette nasıl bulunur ve nasıl pazarlanır? Dünya pazarlarında Alıcı ve Satıcıyı Nerede ve Nasıl Bulurum? İnternet Ortamında uluslararası Alıcı-satıcı Bulma Teknikleri İnternet ortamında Etkili Satış teklifi Yazma İnternet Ortamında Dünya Firmaları ile Bire-Bir Bağlantı Kurma Teknikleri Uzakdoğu Ülkeleri, Çin, Kuzey ve Güney Amerika, Rusya, Avrupa, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve diğer ülke pazarlarına erişim ve pazarlarla bağlantılar kurup bu ülkelerde mal alıp satma teknikleri İnternet Ortamında Alıcı ve Satıcı olarak ne gibi yararlar sağlarım? İnternet Ortamında Ticari Aracılık Nasıl Yaparım Dış Ticarette Yazışma Teknikleri, Ticari İngilizce ve Uluslararası Yazışmalar Örnekleri
KLASİK DIŞ TİCARET
Uluslar arası Ticarette Ödeme Şekilleri (Uygulamalı ve örnek olay anlatımlı) Peşin ödeme, Mal Mukabili Ödeme, Vesaik Mukabili Ödeme, Kabul Kredili Ödeme Akreditifli Ödeme Şekli, Akreditifli Bir İşlemde İş Akış Şemasının İhracat ve İthalat Açısından İncelenmesi, İhracat ve İthalat Açısından İncelenmesi, Akreditif Metni Analizi ve Teme e Hususlar, Uygulamalı Akreditif Açılış İşlemi, Ödeme Şekillerinin İhracatçı ve İthalatçı açısından Taşıdıkları Riskler, Ödeme Şekillerinin Birbirleriyle Karşılaştırılması Uygulamada Karşılaşılan sorunlar, Uluslararası Ticarette Teslim Şekilleri (INCOTERMS) ve Uygulama Örnekleri Teslim Şekline Göre Maliyet Çalışmaları Dış Ticarete Giriş - Dış Ticaretin Temel Esasları ve Tarafları Temel Dış Ticaret Belgeleri ve Bu Belgelerin Önemi, Gümrük Faturası, Ticari Fatura, Proforma Fatura Menşe Şehadetnamesi, Form A, ATR, EUR1 Belgeleri ve Dilekçeleri Konsolosluk Faturası Gözetim Belgesi Standart Kontrol Sağlık Sertifikaları Radyasyon analiz Belgesi, Helal Belgesi Halı ve Hediyelik Eşya ihracatında Ekspertiz Raporu İmalatçının Analiz Belgesi İhracı Yasak Mallar Listesi İhracı İzne Bağlı Mallar Listesi Sevk Belgelerinin işlevleri ve e Hukuki Önemi Kara, Hava, Deniz Yolu Konşimentoları Dış Ticarette Kullanılan Diğer Sevk Belgeleri ve Yükleme notası İhracatta iş Akışı, İhracat organizasyonu ve Prosedürleri, örnek olaylar İthalatta iş akışı, İthalat Organizasyonu ve Prosedürleri, örnek olaylar, İthalat İşlemlerinde Gümrük Müdürlüğüne Verilen Belgeler İthalat İşlemlerinde Alınan Vergiler Dış Ticarette Standardizasyon, Haksız Rekabet ve Antidamping İthalatta Gözetim ve Korunma önlemleri, İhracat ve İthalatta Kambiyo Mevzuatı, İhracat ve İthalat gümrüklemesi.
KOBİ FİRMALARINA DIŞ TİCARET DANIŞMANLIK
GROUP ROYAL E-DIŞ TİCARET AKADEMİSİ, yurt dışındaki ülkelere, ürünlerini ihraç etmek isteyen, Türk firmalarına, piyasa araştırması, mümessillik, danışmanlık, satış, gümrükleme nakliyat ve ticareti arttırmaya yönelik teknoloji danışmanlığı gibi konularda destek vermektedir.
AMACIMIZ; firmanızın minimum maliyetlerle yurtdışı pazarlarına açılmasını sağlamak ve bu pazarlardaki potansiyelinizi arttırarak firmanızın karlılığına ve büyümesine katkıda bulunmaktır.
Group Royal uzman ve deneyimli kadrosuyla firmanızın güvenilir bir partneri olarak her zaman yanınızda yer alacaktır.
Karşılıklı güven, müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet temel ilkemizdir. Group Royal sizi en kısa sürede dünya pazarlarına açılma hedefinize ulaştıracaktır.
Group Royal olarak bireysel değerlendirmelerimiz, firmaya ve sektörlere göre çözümlerimiz ve planlarımızla ihracat ve ithalatınızı en verimli şekilde yapmanızı sağlıyoruz.
Karlılık ve büyüme oranınızı arttırmaya yardımcı oluyoruz.
Fevzipaşa Bulvarı 1303 Sokak No. 2 Kat. 2 Daire. 205/206 ÇANKAYA Tel:0232-4822422 Fax:0232-4822494 E-Mail:royalakademi35@ttnet. net. tr halim@royalakademi. com www. royalakademi. com
E-Ticaret Dersi İhracat-İthalat Dersanemizden Eğitmenlerimiz Kurumumuz girişi E-Ticaret Dersi 9 Eylül Üniversitesi E-Dış Ticaret Semineri 9 Eylül Üniversitesi E-Dış Ticaret Semineri Eskişehir Sanayi Odası Dış Ticaret Eğitimi Eskişehir Sanayi Odası Dış Ticaret Eğitimi Eskişehir Sanayi Odası Dış Ticaret Eğitimi
Adresimiz : Fevzipasa Bulvari 1303 Sokak No. 2 Kat. 2 Daire. 205/206 CANKAYA