Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


Er-Te Elektronik İnşaat Ltd. 1975 yılında Sedat Ersöz tarafından Çağaloğlu Mahallesi'nde (Eminönü) her nevi elektrik malzemelerinin toptan ve perakende satışı, bilumum elektrik tesisatı- taahhüt işleri ve dahili ticaret amacıyla Er-Te Elektrik ünvanıyla kurulmuştur.

1978 tarihinde firma asma duy, topraklı- 3'lü-normal fiş ve voltaj regülatörü gibi elektrik malzemelerinin imalatına geçerek Er-Te Elektrik A.Ş. ünvanını alarak faaliyet alanını genişletmiştir.

1985 yılında elektronik imalatına başlamaları ile firmanın faaliyet alanı ve ünvanı günümüzdeki en son şeklini almıştır.

Günümüzde sadece elektronik imalatı yapan firma ürettiği ürünlerde Türkiye'de bir çok ilke imza atmış, aşağıda yer alan bir çok yeni ürün ve sistemi hizmete sunmuştur.
- Vaivyen tekrar söndürmeli, zaman ayarlı merdiven otomatiği,
- İlk gizlilik meşgulledli telefon sistemi olan "Apartman Kapı Telefon Sistemleri",
- Dünya standartlarında, ahizeli, sıva üstü "Görüntülü Kapı Telefonu Sistemi",
- Klavye üzerinden daire numarası tuşlayarak zili çaldırabilen ve şifreli kapı açabilen "Dijital Model Zil Panosu",
- 10 aboneye kadar kendi arasında ve dış kapı ile konulabilen, meşgul ledli gizlilik dahili görüşme sisteme olan " Multi Diafon" ,
- Sıva üstü, arkası kapalı plastik aksamlı diafon

gibi ürünler ilk olarak Er-Te Elektronik İnş. Ltd. tarafından hizmete sunulmuştur.

Mevcut bulunduğu piyasayı devamlı yeni ürünlerle destekleyen Er-Te Elektronik "Intercom Sistemleri" imalatı ve satışına devam etmektedir.