Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


Firmamız bims hammaddesi kullanarak sağlam, ısı, ses yalıtımlı yapılar için İzolasyonlu Hafif Yapı Blokları, Bims Blok ve türevleri Asmolen, Boş ve Dolu Blok üretimi yapmaktadır
- Bims; Volkanik kökenli silikat esaslı camsı ve gözenekli bir yapıya sahip hafif yapı elemanıdır. Gözenekli ağırlığı 500 kg/m3 olan bu doğal malzeme yapısındaki boşluklar sayesinde yüksek ısı ve ses izolasyon özelliklerine sahiptir. Bims bu özelliği sayesinde kış aylarında dondurucu soğuklardan, yaz aylarında ise kavucu sıcaklardan yüksek oranlarda izolasyon sağlamaktadır. - Bims kullanılmı yıllar öncesine dayanmaktadır. Kapadokya bölgesindeki doğal konutlar ile Nevşehir ve Niğde bölgesinde soğutma deposu olarak kullanılan doğal mekanlar bunun bir örneğidir. İnşaat sektöründe kullanımı Romalılar dönemine dayanmaktadır. Ayasofya nın kubbesindede bu malzemenin kullanıldığı bilinen bir gerçektir. - Başta Almanya, Fransa, İtalya, İsveç, Amerika ve Japonya gibi ülkeler olmak üzere dünyanın pek çok yerinde, daha çok ses ve ısı izolasyonu sağlamak amacıyla üstün izolasyon özellikleri, hafifliği ve depreme dayanıklılık gibi nitelikleri ile yüzyılı aşkın süredir bims ürünleri kullanılmaktadır.
TEKNOBİMS BLOK ÖZELİKLERİ DAYANIKLI > Cm2de 600-700 kg. basınca dayanıklıdır. > Yıkanmış doğal agregadan üretilir. > Uzun ömürlüdür. > Yağ, asit ve organik bileşenlere karşı direnci yüksektir. > Homojen boşlukları sayesinde ses izolasyonu sağlar. > Ortam nemini doğal olarak ayarladığı için nem, güverçile yapmaz.
GÜVENİLİR > Yol tutma özelliği vardır. > Kayma direnci ve sürtünme katsayısı fazladır. > Yangına karşı dayanıklıdır. > Hafifliği sayesinde binaların ağırlını azaltır. > Sıcak ve soğuktan etkilenmez.
ESTETİK > Peyzaj çalışmaları için idealdir. > Pastel renklerinde olduğu için çevreye akıcı, dinlendirici bir görüntü verir.
EKONOMİK > Bina, duvar maliyetinde büyük tasarruf sağlar. > Sıva ve işçilik maliyetini azaltır. > Gözenekli yapısı ile çok iyi sıva tutucu olup, rötre çatlakları önler ve tasarruf sağlar.
Adresimiz : gıdacıbaşı gıda ve kimya end. ltd. şti. yeni mah. 542 sok no. 6 aziosmanpaşa. ist.