Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


Akfil Fract.ag®. patlamayan, gürültü yapmayan, darbesiz, taş parçaları sıçratmayan tehlikesiz bir genleşme basınç maddesidir. Mermer ve taş ocaklarında, fabrika ve konut alanlarında, hafriyat alma esnasında karşılaşılan kaya ve kütle betonlarda güvenle kullanabileceğiniz bir üründür. Piyasaya toz halinde sürülmüştür.

Genleşme yoluyla parçalama maddesi: Suyla karıştırıldığında genleşen ve birkaç saat içerisinde matkapla açılmış olan deliklerin cidarlarında 80 MN/m2 (8000 tm2)den fazla basınç yaratan son derece Çevreci, genleşme yoluyla parçalama sağlayan bir maddedir. Hava ısısı +5°-+20°+20° - +35° arasında etkin bir parçalayıcıdır.

Matkap ile açılacak deliklerin Fract.ag® ile doldurulması yeterlidir.Fract.ag® ile her zaman için,tecrübesiz kişilerde dahil olmak üzere herkez tarafından uygulana bilinir. Uygulama güvenli tehlikesiz gürültüsüzdür. Normal patlayıcıların aksine hiç toz bulutu, çeşitli gazlar çıkmaz, sarsıntılar olmaz.

Fract.ag® nin kullanılabil mesi için devlet dairesinden onay almaya gerek yoktur.Fract.ag® uygulaması her an durdurabilinir. Malzemenin doldurulduğu deliklerden matkap yoluyla çıkarılması yeterlidir.