Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


Makina-imalat sanayi, savunma sanayi, demir-çelik sanayi, tel çekme sanayi, tekstil, kimya, kağıt, elektrik, gemi, doğalgaz ekipmanları ve kalıp üretiminde dünyada önde gelen kuruluşlarla yarışır, teknolojik gelişmelere öncülük yapar, müşteri beklentilerini aşar ve nitelikli işgücünü bünyemizde yaşatırız.
Özel malzeme tasarımı bilgi ve tecrübe ister. Buradaki misyonumuz Ülkemizde üretilmeyen birçok malzemenin, makine parçasının üretim yöntemlerini sorgulayarak, eldeki verileri tanımlayarak, reçetesini çıkararak üretmek ve geliştirmektir. Unutulmamalıdır ki her malzeme üretiminin birbirine benzer ve ayrıntılı üretim yöntemleri vardır. Dünyadaki ve ülkemizdeki Ar-Ge faaliyetlerinin amacı bu yöntemleri daha iyi kavramak, geliştirmek ve yeni ürün gruplarını sanayimizin hizmetine sunmaktır. Yüzey Mühendislik ve Özel Malzeme Tasarımı Sanayi olarak ilk hedefimiz mevcut üretim yöntemlerini kullanarak daha kaliteli malzemeler dizayn etmek ve üretmek. Yeni ürün gruplarına uygun üretim yöntemlerini geliştirmek, araştırmak ve uygulamaktır. Bu anlayışla ülkemizde üretilmeyen birçok makine aksamını ve parçasını iyi analiz ederek, sabırla geliştirerek ekonomik, hızlı ve kaliteli olarak sanayimizin hizmetine sunduk ve sunmaya da devam edeceğiz.
Yüzey mühendisliği ile ilgili çalışmalarımız ülkemizde birçok alanda ilerleme kaydettirmiş, mevcut yöntemlerle yapılan işlemlerin kalite ve uygulamalarına akademik çalışmalar katarak özelliklerinin iyileştirilmesine çalışılmıştır. Yüzey mühendisliği ile ilgili çalışmalar her geçen gün daha da önem kazanmakta ve uygulamaları artmaktadır. Dünya da azalan maden rezervleri ve enerji kaynakları birçok malzemenin yeniden üretimini ekonomik olmaktan çıkarmaktadır. Özellikle aşınmanın ve korozyonun etkisinde kalan makine parçaları ve malzemelerin ömürlerini arttırmak, aşınma dayanımlarını ve mukavemetlerini arttırmak için birçok yüzey işlemi uygulanmaktadır. Bunların bir çoğu geleneksel metotlarla yapılan, gelişmeden uzak ve göz kararı yapılan işlemlerden öteye gitmemiştir. Bu işlemlerin her malzemenin bileşimine göre farklı proseslerde yapılması gereken işlemler olması gereği biz yeni nesil türk mühendisleri tarafından idrak edilmiş ve bunlarla ilgili çalışmalar gelişerek devam ettirilmiştir. Termal püskürtme kaplamalar, krom kaplamalar, korozyona karşı dayanıklılık sağlayan kaplamalar, eloksal kaplamalar, fosfat ve çinko kaplamalar, indiksiyon, borlama, nitrürleme, sementasyon ve birçok yüzey işlemi dünyada birçok uygulamada kabul görmüş, uygulanan ve her geçen gün uygulama alanları geliştirilen çok büyük bir sektör haline gelmiştir. Bu yöntemlerinin bilinçli kullanımıyla aynı malzemeyi defalarca üretip kullanmak yerine mevcut malzemeye uygulayacağınız yüzey işlemleri sayesinde ömürlerini onlarca kat artırır ve o malzemeyi üretim kaybı yaşamadan çok uzun süreler kullanabilirsiniz. Bu alanda da sizlere her türlü hizmeti en iyi vereceğimize söz veriyoruz.
Anti korozyon uygulamaları seramik kaplama Tungsten Karbür kaplama Kaplama öncesi ve sonrası
Adresimiz : ORHANGAZİ