Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


Gülcam Pvc ve Panjur Sis. İnş. Taah. San. Ve Tic. A.Ş. 1977 senesinde Kayseri’de pencerelere stor panjur uygulamaları ile faaliyetine başlayıp, ileriki dönemlerde inşaat ve yapılarda kullanılan muhtelif dekorasyon malzemelerinin imalatını ve montaj uygulamalarını gerçekleştirmiştir. 1992 yılında Akapen’in Pvc üretici bayiliğine, 1995 yılı içerisinde Gülcam markası ile ısıcam imalatına başlamıştır.

Faaliyetlerini, açıklık ve şeffaflık ilkelerine dayandıran müşteri memnuniyetini esas alan anlayışı, tüm çalışanlarımızla ortak kalite politikamızı oluşturmaya özen gösterdik.

TSE, TSEK marka tescilleri, Hizmet Yeterlilik Belgesi, Pvc Garanti ve ısıcam garanti belgeleri yanı sıra Me-Ba Endüstriyel Yönetim Bilgi Sistemleri Ltd. tarafından Emar-Pi konusunda altı aylık eğitim programlarını uygulamaya koyarak iç ve dış müşterilerimizle olan ilişkilerimizde kusursuzluğa gidiş amaçlanmıştır. Ayrıca Milli Prodüktivite Merkezi’nin Kayseri’de uygulamaya koyduğu verimliliği artırıcı seminerlerine muntazam katılıp azami istifade edilmiştir. Firma olarak yeniliklere uyma zorunluluğunu, tüm çalışanlar olarak benimsediğimiz görülmektedir.

Kayseri’de Pvc pencere üreticiliği ve montajı konusunda deneyimli 4 (dört) şirket bir araya gelerek Birpen A.Ş.’yi kurup, piyasada kabul gören PVC profili üretip pazarlamıştır. Firmamız 1996 yılı başında görüşmeler sonucu Arnavut ortaklarla birlikte Arnavutluk Başşehri Tiran’da Albapen firmasını kurup kendi binasında üretim faaliyetini sürdürmüştür. Aynı dönemde İstanbul’da Yücel Yapı ile ve Kayseri’de vizyon Endüstriyel Dış Ticaret ve Kitaş’la olan ortaklık devam etmiştir. 1998 yılı ortalarında Türkiye’de PVC sektöründe kaliteyi ve yeni teknolojileri bünyesine kazandırarak kabul gören Winsa Pvc Pencere Kapı ve Panjur Sistemleri ile tanışıp, Sabancı topluluğuna katılmıştır.

Winsa markasının Ege profile devredildiği 2004 yılı başlarında Gülcam Yönetim kurulu Winsa markasının üretiminin durdurulup, daha kaliteli profil arayışlarının gerekliliği konusunda görüş birliğine vardı.

Kaliteyi kendine vizyon edinen Gülcam A.Ş, 2005 Yılı başlarında Kayseri deki ithal marka profil eksikliğinden yola çıkarak, Alman firması Salamander ile İç Anadolu Bölge Dağıtıcılığı ve üreticili konusunda anlaşma yaparak 2005 yılı ortalarında Salamander markasını üretmeye başladı.

Gülcam A.Ş. 2005 yılı ortalarında Salamander markası yanı sıra Adopen firması ile de anlaşarak Adopen marka Pvc profilinin de üretim ve satışına başladı.

Şu anda Kayseri ve çevresinde farklı yerlerdeki Showroomlarında satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdürmektedir.