Türkiye Firma Rehberi : Sektörel Dizin | Giriş Yapın veya kayıt olun firmanızı ekleyin...


1. 1. Kurucumuz
Okulumuz; Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü nden mezun olan, yirmi bir yılını M. E. B. bağlı okullarda okul öncesi öğretmenliği yaparak emekli olan Gülgonca Deligöz tarafından kurulmuştur.
1. 1. AMACIMIZ
Okulumuzda kendisi ve yaşadığı dünya ile barışık, özgüveni yüksek, mutlu bireyler yetişmesine öncülük edecek, çağdaş eğitim programları uygulanmaktadır.
Özenli, sevgi ve saygının hakim olduğu sıcacık bir ortamda;
Çocuk yetiştirmek ihmale gelmez,
Çocuklar gülecek biz güleceğiz,
Biz güleceğiz, Türkiye gülecek, Dünya gülecek!
sloganıyla ortaya çıkıp; çocuklarımız her şeyin en iyisine layıktır prensibiyle hareket etmek.
Okulumuzda;
*Çocuklarımızın bedensel, zihinsel, bilişsel, sosyal, duygusal ve psikomotor alanlarının gelişmesine ve yetenekleri yönünden yeterli düzeye ulaşmasını ve özbakım becerilerinin doğru ve sağlıklı şekilde tamamlamalarını ve kazanmalarını
sağlamak.
*Çocuklarımızın kendi beceri ve yeteneklerini ortaya çıkarabilmeleri için ortam hazırlayıp, kendilerine olan özgüvenlerini geliştirmek ve böylece kendini ifade edebilen, empati kurabilen, çözüm üretebilen, sorumluluklarını bilen, araştırmacı, sorgulayıcı, yargılayıcı ve üretken bireylerin yetişmesine yardımcı olmak.
*Çocuklarımızın doğuştan gelen yeti ve yeteneklerini geliştirerek, karar verme, ruhsal yönden güçlü ve dengeli kişiliğe sahip olmalarını sağlayıp; vatanına, milletine, bayrağına ve kutsal değerlerine bağlı, Atatürkçü, çağdaş, yenilikçi çalışkan ve ülkemizin gelişmesine katkıda bulunabilecek ve yön verebilecek sağlam kişilikli bireyler olarak yetişmesini sağlamak amacımızdır.
Eğitim Felsefemiz:
Eğitim modelimiz çoklu zeka ve etkin öğrenme metodudur.
Her çocuk bizim için özeldir.
Her biri farklı kişilik özelliklerine, ilgi, yetenek ve öğrenme becerilerine sahiptir.
Biz onlara beceri ve yeteneklerini ortaya koyabilecekleri bir öğrenme ortamı hazırlıyoruz.
Mutlu, sağlıklı, eğlenceli, güvenli ve öğrenmeye ilgi uyandıran bir ortamda, kendine güvenen, yaşadığı dünyaya duyarlı, yaşama dönük bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.
Adresimiz : borazanlar mh. güz no 5/1